Ako výhodne nakupovať make up

Drogéria vs Makeup make-up: Kedy uložiť a kedy šplhať
Nie všetky kozmetické výrobky sú vytvorené rovnaké. Zistite, ktoré drogy sú porovnateľné s dizajnérskymi značkami.

Pri nákupe kozmetiky sa dá ľahko ovládnuť okázalými displejmi a lákavou reklamnou značkou. Stále viac a viac kozmetických výrobkov sa dováža do drogérií, ktorých cieľom je pomôcť spotrebiteľom ušetriť peniaze a tvrdiť, že prinášajú výsledky porovnateľné s návrhovými líniami.

Napriek rôznorodosti možností obloženia drogérie a supermarketových make-up uličiek, mnohé ženy sa stále zdráhajú odtrhnúť od drahých návrhárskych kozmetických výrobkov. Podľa štúdie spoločnosti Mintel z roku 2011 50 percent žien s ročným príjmom vo výške 50 000 až 74 000 dolárov uviedlo, že nemajú v úmysle opustiť svoju rutinnú kozmetiku.
Bez ohľadu na to, na ktorej strane sa teeter na – drogeria alebo dizajnér – nie všetky položky sú vytvorené rovnaké. Mnohé z dizajnérskych značiek, ktoré poznáte a milujete, sú v skutočnosti vyrobené tým istými výrobcami v rovnakých továrňach ako ich cenovo priaznivé drogerické náprotivky.

Výber kvalitných produktov make-upu. Identifikácia toho, čo predstavuje ako kvalitný make-up produkt, je prvým krokom k získaniu čo najväčšieho zásahu. Pozrite sa okolo dekoračného obalu a začnite čítať jemný výtlačok.

Najlepšia kozmetika má obmedzené prísady ako plnivo, ako je mastenec, ktorý môže podráždiť pokožku a podporiť prerušenie. Vysoko uznávanou alternatívou k kozmetike s talcom je minerálny make-up, ktorý je k dispozícii v názvoch dizajnérov a drogérie.

Okrem potenciálnych kožných reakcií, ktoré môžu spôsobiť zložky make-upu, je farebná pigmentácia tiež kľúčovým faktorom pri zisťovaní kvalitných kozmetických výrobkov. Väčšia pigmentácia znamená, že surová kompozícia produktu je jemne mletá, čo vedie k živému zafarbeniu s menším využitím.

Drogéria vs. dizajnér make-up: kedy šplhať a uložiť

Ak ste vášnivá dizajnérka diva, môže byť ťažké vyrovnať sa s nákupom kozmetiky v drogériách, aj keď môžete vydržať ušetriť peniaze do stoviek. Existujú však špecifické položky na make-up, ktoré vyvstávajú z drogistických obchodov, ktoré sú identické s tými, ktoré sa nachádzajú u najvýznamnejších kozmetických predajcov, ako je Sephora, s výnimkou toho, že cenili päťkrát menej.

Concealer: Splurge. Concealer vyžaduje prémiové prísady, aby poskytla najlepšie účinky na pokožku. Nesprávna kvalita môže vyvolať riziko spevnenia, pokrčenia alebo vedie k ťažkostiam pri zmiešaní produktu s pokožkou. Tiež doba použiteľnosti korektora môže trvať až dva roky pre tyčinky alebo práškové odrody (jeden rok pre tekutý korektor), takže vaše peniaze sú schopné dlhšie trvať.

Nadácia: Splurge. Keďže nadácia prináša aplikáciu s plným pokrytím, je najlepšie vyhľadať tie, ktoré zabraňujú krutým zložkám, ktoré môžu poškodiť pokožku. Väčšina dizajnérov make-up značky sú hyper-vedomí problémov, ktoré nízke-prísady súčasnosti a viac drogérie značky začínajú sledovať vo svojich krokoch.
Zatiaľ čo lekárne ponúkajú väčšiu škálu surových prísad ako v minulosti, obchodné domy a dizajnérske mená poskytujú najväčší sortiment základových odtieňov. Táto skutočnosť samotná posúva základy do oblasti márnotratnosti.

Očné tiene: Uložiť. Zatiaľ čo pigmentácia hrá veľkú úlohu pri výbere, či sa rozhodne pre kozmetiku dizajnérov alebo drogistických výrobkov, tak aj líčenie makeupu. Očné tiene sa odporúčajú na maximálnu dĺžku života iba tri mesiace, čo znamená, že budete pravdepodobne strácať peniaze na paletách očných odtieňov 28 dolárov.

Veľké drogy značky ako L’Oreal, Maybelline a Revlon vyvinuli cenovo dostupné očné tiene s veľkým pigmentovaním, ktoré vám pomôžu zmierniť úder na vašom bankovom účte.

Eyeliner: Uložiť. Očné oko je známe, že má život iba tri mesiace kvôli svojej tesnej blízkosti slizníc oka, ktoré môžu ľahko prenášať baktérie. Mnohé názvy liekov vyvinuli vzorce, ktoré sa veľmi podobajú vzorkám kozmetiky dizajnérov, takže je to ďalší produkt, ktorý môžu spotrebitelia ušetriť.

Blush: Rozjasnenie. Vzhľadom na dlhšiu trvanlivosť (jeden až dva roky) je červená farba jednou z tých zázrakov, ktoré ženy môžu voľne dopriať. Farebné pigmenty a kvalita sú tiež nevyhnutné pri výbere červenej farby, pretože to vyžaduje veľa miešania po aplikácii.

Rúž: Uložiť. S toľkými receptami na trhu, od matných povrchových úprav po lesklé základne, rúž v designovej kvalite sa dá ľahko nájsť v miestnej drogérie. Ďalej tento kozmetický výrobok ponúka najväčšiu odtieň farieb, takže nájdenie skvelej farby pre menej je viac ako možnosť.