Vyčistite perfektne mikrovlnku

 

Vyčistiť sporák, rúru alebo mikrovlnku nebýva vždy jednoduché. Ak už ste od doby, kedy vám mikrovlnná rúra prvýkrát začala robiť spoločnosť, vyskúšali niekoľko špeciálnych čistiacich prípravkov, ale výsledný efekt nebol príliš uspokojivý, je na čase pustiť sa do čistenia bez chémie a “po domácky”. Máme pre vás tri tipy, ktoré naozaj fungujú.

 

3 tipy, ako perfektne vyčistiť mikrovlnku 3 tipy, ako perfektne vyčistiť mikrovlnku 3 tipy, ako perfektne vyčistiť mikrovlnku

  1. Nasypte do rúry soľ

Znie to jednoducho a je to geniálny. Podľa babských rád, na ktoré aj v dnešnej dobe toľko spoliehame, stačí do mikrovlnnej rúry nasypať trochu soli a mikrovlnku zapnúť. Soľ žiarom zhnedne, zapôsobí na vnútro rúry a dôjde k odstráneniu mastnôt a najrôznejších nánosov. Celú akciu zavŕšte otrením vnútra rúry vlhkou handričkou. A je hotovo.

 

  1. Nechajte pôsobiť citrón

Ďalším jednoduchým spôsobom, ako sa zbaviť nechcených nánosov vo vnútri mikrovlnky, je nechať pôsobiť citrón. Ten sa už dobre osvedčil pri upratovaní domácnosti a odstraňovanie najrôznejších nečistôt. Spoľahlivo potom funguje aj v tomto prípade. Do misky s vodou dajte polovicu citróna a vložte ju do mikrovlnky. Tú potom nastavte zhruba na 10 minút a nechajte ju hriať. Akonáhle vám dá rúra znamenie, opatrne vyberte misku a vnútro mikrovlnky len vytrite bavlnenou utierkou dosucha.

 

  1. Spoľahnite sa na silu octu

Zmiešajte v miske dva hrnčeky vody a polievkovú lyžicu octu, pre zníženie jeho zápachu pridajte vonnú esenciu, môže ísť napríklad o citrónovú, ale aj inú. Do mikrovlnky dajte misku a nechajte jej obsah hriať po dobu 5 minút. Potom ju opatrne vyberieme, sklenený tácku opláchnite v dreze a vnútro mikrovlnky utrite vlhkou handričkou.

 

Náš tip: Ak je mikrovlnka naozaj silno znečistená, nechajte po 5 minútach rúru ešte na 2 minúty zatvorenú. Stále na ňu bude pôsobiť para a čistenie bude efektívnejšia.

 

Vyčistiť dobre mikrovlnku zaberie len pár minút

Drvivá väčšina z nás nečistí mikrovlnku po každom použití. Raz za čas je preto potrebné vrhnúť sa na čistenie z gruntu. Dobrá správa je, že takáto akcia nemusí trvať dlho a nie je nijako náročná, keď viete, ako na to.