Tipy na úžasnú dovolenku

KAPVERDSKÁ REPUBLIKA (ostrovy SAL, BOA VISTA)
Ak milujete dlhé slnenie na pláži a horúce podnebie, alebo ste vyznávačom surfingu / kitesurfingu, bude pre vás dovolenka na Kapverdách to pravé ? Lieta sa tradične na ostrovy Sal a Boa Vista, let trvá okolo 7 hodín. Môžete sa tešiť na krásne pláže s jemným pieskom a priezračnou farbou mora ?

TIP 2 – PRE MILOVNÍKOV SKUTOČNÉHO HORKA a luxusom
DUBAJ
Nevadí vám extrémne vysoké teploty (cez deň pocitovo aj cez 50 st., V noci bežne 35 st.), Alebo si v nich dokonca milujete? ? Máte radi luxus a okázalosť a dokážete stráviť hodiny nakupovaním?
Potom určite navštívte Dubaj, mesto nevídaných možností, mesto superlatívov s najväčšími a najdrahšími stavbami a projekty na svete. Teplota vzduchu sa tu teda šplhá cez deň cez 40 st. v tieni (pocitovo okolo 50 st.), teplota vody v mori okolo 32 st. a pri mori je tiež veľká vlhkosť a opar ☀️ Autentické video priamo z miesta činu
DUBAJ – ČO VIDIEŤ za jediný deň
Pripravila som pre vás pár tipov, čo tu môžete stihnúť spoznať za jediný deň, čo si nenechať ujsť:
Zjazdovka Ski Dubai v obchodnom centre Mall of the Emirates (dobrý úlet, ktorý stojí za to vidieť na vlastné oči ?, môžete aj osobne vyskúšať lyžovačku ?)
Najväčšie nákupné centrum na svete Dubai Mall (dá sa tu stráviť x hodín pokukovaním obchodov, alebo rovno nakupovaním – pripravte sa na vyššie sumy, v Dubaji je draho)
– tip pre dámy: určite navštívte miestne predajňu Victoria ‘s Secret, budete sa vďaka starostlivosti miestnych dam cítiť ako vo filme Pretty woman?
The Dubai Fountain (najväčší tancujúce fontána na svete, naozaj dychberúce predstavenie ?, predstavenie prebiehajú cez deň v 13: 00-13: 30, večer v 18: 00-23: 00)
Mrakodrap a luxusný päťhviezdičkový hotel Burj Al Arab (stal sa symbolom Dubaja, krásne fotky zaobstaráte z verejnej pláže Jumeriah Beach)

TIP 3 – PRE MILOVNÍKOV miernejšieho KLÍMY a zvedavý cestovateľ ?
KANÁRSKE OSTROVY
Lietate radi v lete k moru, ale nevyhovuje vám príliš horúce podnebie, ktoré panuje napr. V Egypte? ? Skúste dovolenku na Kanárskych ostrovoch ☀️?

Kanárske ostrovy sú nazývané “Ostrovy večnej jari” a je tu stabilné počasie počas celého roka, v letných mesiacoch okolo 25 stupňov. Môžete sa tešiť aj na pláže sopečného pôvodu – s čiernym pieskom ?

Lieta sa tradične na ostrovy Gran Canaria, Tenerife, Fuerteventura a Lanzarote. Z osobnej skúsenosti najviac odporúčam Gran Canarii ?? A určite si tu požičajte auto, motorku, alebo skúter a poriadne preskúmajte okolie.
TIP 4 – PRE MILOVNÍKOV ADRENALÍNU a vášnivé lezci-CHODCOV PO HORÁCH ?
MADEIRA
Strmé skaly, hlboké údolia, potoky a riečky, prekrásna flóra a k tomu teplota príjemných 18 stupňov ? ? To všetko je Madeira, ostrov nazývaný tiež “Zelená perla Atlantiku”.
Ak je to blízke vášmu srdcu, určite si na Madeiru Zaleťte ✈️ Môžete sa tešiť na nespočet turistických trás v horách, krásnu prírodu, bohatú portugalskú kultúru a výborné tunajšie víno ?
A prečo je Madeira pre milovníkov adrenalínu? Budete pristávať na jednom z najťažších letísk na svete, takže si držte klobúky ??

TIP 5 – Prekrásny dovolenkové miesto PRE VŠETKÝCH ? ?
KRÉTA
Kréta = má láska od prvej chvíle ❤️ Jedno z najkúzelnejších miest pre dovolenku, ktoré je od nás ľahko dostupné letecky – len 2,5 hodiny letu ✈️
Tomuto ostrovu osobne hovorím “európsky Karibik” ?☀️ Nájdete tu totiž pláže porovnateľné s tými karibskými – s jemným ružovým pieskom, proste nádhera! ?
Kréta je vhodná úplne pre všetkých – rodiny s deťmi, party priateľov, páry aj jednotlivcov. Stojí za to požičať si auto a poriadne si po ostrove pocestovat ?
Miesta, ktorá si určite nenechajte ujsť:
✅ pláž GlykaNera SweetWater Beach na juhu
✅ kláštor Preveli
✅ horská tiesňava Samaria
✅ prekrásne pláže Elafonisi a Falassarna na západnom pobreží
✅ výlet loďou k pevnosti Gramvousa a na krásnu pláž Balos Lagoon
✅ historické mestá Chania a Rethymno