Spomienky na fotografiách

Kedysi, keď sme si chceli popozerať fotografie, hľadali sme v skriniach fotoalbumy, ktoré boli preplnené rôznymi spomienkami. Dnes postačí, keď zapneme počítač, nájdeme zložku s fotkami a fotky prezeráte. Tomuto trendu bohužiaľ podľahla väčšina Slovákov. Akosi sa začali vytrácať tradičné fotoalbumy a nahrádzali ich súbory v počítači.

Čo však, keď sa vám pokazí počítač a vy si fotky nebudete zálohovať? Určite to bude veľká tragédia, vzhľadom na to, že prídete o všetky svoje zachytené spomienky. Aby ste sa ale vyhli takejto tragédii, skúste si kúpiť niečo, čo vám pomôže uchovať si spomienky.

Fotokniha

Uchovať spomienky dokážete aj s pomocou fotoknihy. Jedná sa o klasickú knihu s vašimi fotografiami, ktorú si sami navrhnete a konkrétna vami vybraná firma, ktorá sa zaoberá tlačou takýchto kníh, vám ju za požadovanú čiastku spracuje a odošle až domov. Vám môže byť jedno, či firma používa tonery Canon alebo iné tonery. Podstatné pre vás bude, aby knihu vytlačili tak, ako ste si ju sami navrhli a aby vám ju dodali v určenom termíne.

Fotokniha bude ideálny darček pod stromček alebo na narodeniny.

Tlačenie fotografií doma

Keď si nechcete nechať vytvoriť fotoknihu s fotkami, skúste si nakúpiť dobré tonery HP (tie sa najviac hodia do domácich tlačiarní) a tlačte si svoje fotky na fotografický papier – na lesklý alebo matný. Dávajte si však pozor, fotky musia mať dobrú kvalitu. V opačnom prípade len zbytočne prídete o náplň v tlačiarni a vytlačenú fotku vyhodíte. Aby fotky neboli rozrastrované, foťte na zrkadlovkách alebo kvalitných kompaktoch. Dnes už ich má takmer každý, takže v tomto mať problém určite nebudete.

Kalendár na celý rok

Dvanásť najlepších fotografií môže mať tú česť byť zavesených počas celého roka na stene. Čoraz viac rodiniek využíva možnosť zaobstarať si kalendár na nasledujúci rok ešte pred vianočnými sviatkami. Je to vynikajúci darček najmä pre starých rodičov, ktorým je problematickejšie kúpiť darček na Vianoce, pretože máločo potrebujú. Ak ešte stíhate, skúste si takýto typ darčeka zaobstarať a keď nestíhate, pripravte ho na narodeniny a meniny rodinného príslušníka. Ak máte doma študenta, určite ho potešíte diárom, novou hrou alebo najnovším tonerom Samsung.