Máte pocit, že míňate veľa na potraviny? Poradíme vám spôsob, ako ušetriť

Máte pocit, že aj vy patríte k tým, ktorí míňajú neuveriteľne veľa peňazí prekvapujúco práve na jedlo? Hľadáte spôsob, ako ušetriť na potravinách, ale nech sa akokoľvek snažíte, nedarí sa vám? Poradíme vám, ako ušetriť na strave.

Vopred si premyslite, čo budete variť 

Aby ste nekupovali jedlo, ktoré aj tak nezjete a hrozí, že sa vám pokazí, vopred si premyslite, čo budete ďalší deň variť. Kúpte si len suroviny na prípravu obeda/ večere. Budete mať záruku, že potraviny, ktoré ste si kúpili, sú čerstvé a nehrozí, že skôr, ako si chutné jedlo pripravíte, sa vám pokazia. Lokálnych predajcov mäsa, ale aj mliečnych výrobkov a pečiva pribúda, tak prečo to nevyužiť? Stačí sa prejsť po miestnej tržnici. Pod niektorým predajným stánkom nájdete potraviny, ktoré práve potrebujete. Keď si kúpite potraviny na prípravu konkrétneho jedla a ešte budú aj v akcii, uvidíte, že ušetríte.

Vyhýbajte sa predraženým reštauráciám 

Ak vo firme, v ktorej pracujete nemáte zabezpečenú stravu a jedinou možnosťou pre vás sú reštaurácie, radíme vám, skúste sa im vyhýbať. Práve v reštauráciach máte síce viacero možností vybrať si jedlo, na ktoré máte chuť. Jedlo je však zbytočne predražené. Keď si so sebou do práce budete brávať jedlo, dokážete tak výrazne ušetriť. Skúste to nejaký čas praktizovať. Uvidíte, že behom týždňa ušetríte pár eur určite.

nimočné príležitosti

Keď vás ale čaká oslava na záhradke pod vašim párty stanom, na jedle nešetrite. Ak potraviny, ktoré potrebujete, sú v zľave, nemáte nad čím váhať. Ak vás ale čaká vzácna návšteva, prezentujte sa chutným jedlom, za ktoré si samozrejme priplatíte. Chcete predsa, aby vaši hostia boli spokojní, či vari nie?