Jedzte lacno a zdravo

Tiež sa pri nakupovaní v supermarkete nestačíte diviť, koľko musíte za nákup zaplatiť, bez toho aby ste mali v pláne príliš míňať? Chceli by ste jesť zdravo, ale aj šetrne k vašej peňaženke a rodinnému rozpočtu? Pozrieme sa teda, ako urobiť náš jedálniček zdravšie a hlavne lacnejšie.

Začnite si variť!

V dnešnej dobe rýchlych občerstvení a bežne dostupných polotovarov už ani nepremýšľame o tom, či chceme tráviť hodinu v kuchyni alebo či si len ohrejeme už predpripravený pokrm. A tu nachádzame prvú veľkú chybu dnešných dní. Okrem toho, že tieto potraviny väčšinou obsahujú veľké množstvo emulgátorov a konzervantov, ktoré nie sú nijako zdraviu prospešné, platíme už za predpripravený pokrm, ktorý je samozrejme drahšie, než samotné suroviny.

 

Ak chceme jesť zdravo, mali by sme hlavne vedieť, čo vôbec jeme. Najlepšie možnosťou sú zeleninové salátky, do ktorých môžeme primiešať cestoviny alebo tiež kusy mäsa. Takto pripravený šalát nás pre dve osoby vyjde na nejaké 1 eur. Nie je nijako náročný a zvládne ho pripraviť každý. Môžeme si tak dopriať veľmi zdravú a hlavne aj lacnú večeru alebo ľahký obed. Takto nami pripravené jedlo bude čerstvé a nebude obsahovať žiadne nezdravé látky, pretože budeme jesť len to, čo si do neho sami dáme.

Nič tiež nemôžeme pokaziť napríklad kvalitným jogurtom, ktorý zamiešame do nakrájanej zeleniny. Stačí nám pár paradajok, uhoriek a paprika. Aj z týchto pár surovín si môžeme vytvoriť jednoduchý obed alebo napríklad desiatu, ktorú si bez problémov môžeme vziať so sebou chutné obedy do kancelárie alebo školy.