Jednoduché tipy pre zdravé leto

Leto je už takmer tu a vy sa určite tešíte na dovolenku, BBQ s priateľmi a iné príjemné letné aktivity.

Počas tohto vzrušujúceho ročného obdobia je ľahké zabudnúť na zdravý životný štýl.

Tak sme si mysleli, že by bolo užitočné zdieľať niekoľko jednoduchých tipov, takže si môžete urobiť najzdravšie a najpríjemnejšie leto…


Chráňte svoju pokožku a vlasy

Vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu v čase medzi 10 – 16, keď je UV žiarenie najsilnejšie.

Používajte opaľovací krém: Je dôležité, aby vaše mlieko malo aspoň SPF 30, aby ste ochránili pokožku pred škodlivým UV žiarením.

Starajte sa o  vlasy: Môžete mať zdravé vlasy, ale počas leta sú vlasy extrémne namáhané. Môže to byť dôsledkom trvalého poškodenia teplom a slnkom. Vyhnite sa sušeniu vlasov fénom, alebo žehličkám na vlasy.

Chráňte svoje oči a tvár: Vedeli ste, že aj vaše oči sú schopné spáliť sa? Chráňte  svoje oči a tvár – používajte  slnečné okuliare s UV ochranu a klobúk so širokým okrajom.

Swedish Nutra HAIR SKIN & NAILS Beautifying Nutrition je skvelý doplnok, ktorý pomáha udržať krásne a lesklé vlasy, pevné nechty a jemnú pleť.


Zostaňte v pohode

Príliš veľa zábavy na slnku môže spôsobiť nežiaduce príznaky, ako sú vysoké teploty, nevoľnosť, závraty, sčervenanie kože a bolesti hlavy.

Leto je ideálny čas na kúpanie v chladnom bazéne, alebo v mori. Nielen, že je plávanie perfektný spôsob, ako poraziť teplo, ale plávanie je skvelý spôsob ako cvičiť, najmä ak trpíte bolesťami kĺbov.

Všetci milujeme letné horúčavy, ale je dôležité nájsť tieň,  alebo sedieť v klimatizovanom priestore, kedykoľvek je to možné. To umožňuje vášmu telu resetovať a vyhnúť sa prehriatiu. Všimnite si, že elektrické ventilátory nevytvárajú studený vzduch, horúci vzduch sa len točí .


Tipy na hydratovanie počas leta

Zostaňte hydratovaní

Keď je teplota vzduchu vysoká, spôsobujte to potenie. Nadmerné potenie vedie k strate základných tekutín, ktoré telo potrebuje.

Pite dostatok vody: Aj keď necítite smäd, teplo a pot môžu zanechať vaše telo dehydratované.


Často si myslíme, že jediný čas, kedy potrebujeme piť vodu, je počas fyzických aktivít, ale neustála hydratácia je dôležitá pre váš organizmus počas celého dňa.

Mnohokrát hlad je často mylne považovaný za dehydratáciu. Pitie veľkého množstva vody pomáha znižovať tieto chute a podporuje váš metabolizmus pri udržiavaní zdravej hmotnosti.

Tipy na zdravú stravu  počas leta

Leto je tu a má svoje vlastné stravovacie pravidlá. Leto je čas, kedy naše telo túži po osviežujúcom ovocí a vysokoenergetických sacharidoch.

Leto je skvelým časom pre čerstvé produkty. Navštívte farmársky trh, aby ste kúpili čerstvé  ovocie a zeleninu.

Sila olivového oleja: Tento zdravý tuk obsahuje esenciálne mastné kyseliny, ktoré pomáhajú odolávať UV žiareniu. Olivový olej tiež pomáha uzamknúť všetku vlhkosť, ktorú vaše telo v lete stráca teplom a potom. Vezmite asi 1 polievkovú lyžicu denne alebo ju pridajte do zdravého šalátu.

Jedzte malé jedlo viac často: Pravdepodobne ste to už počuli, ale je to dôležité. Jesť 6-7 malých jedál pomáha udržať váš metabolizmus v pohode  a zabraňuje prejedaniu.

Nezabúdajte dopĺňa všetky potrebné vitamíny. Muži a ženy potrebujú dopĺňať odlišné vitamíny, preto je špeciálne pre mužov navrhnutý multivitamínový komplex   Swedish Nutra MAN MULTIVITAMIN Daily Supplement a pre ženy je určená komplexná zmes Swedish Nutra WOMAN MULTIVITAMIN Daily Supplement .