Čo by ste mali vedieť o liekoch proti bolesti

Ženy majú väčšiu pravdepodobnosť, že sa stanú závislou na liekoch proti bolestiam.

Ženy a lieky proti bolesti sú perfektnou búrkou vďaka niekoľkým faktorom, ktoré sú jedinečné pre naše telá a situácie: Po prvé, ženy pocítia bolesť intenzívnejšie, pretože máme viac nervových receptorov ako mužov, podľa štúdie vykonanej Americkou spoločnosťou plastických chirurgov. Ďalej sú ženy viac pravdepodobné, že budú hovoriť o tejto bolesti s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti a budú aktívnejšie v tom, že chcú zvládnuť stres, úzkosť a bolesť, Lekári často najprv liečia tieto obavy predpísanou podložkou. Ženy sú viac pravdepodobné, že budú predpísané proti bolestiam ako muži, keď majú rovnaké príznaky,

Ďalším problémom je, že lekári často zabúdajú, že ženy nie sú biologicky rovnaké ako muži. Napriek tomu, že ženy sú vo všeobecnosti menšie a citlivejšie na účinky liekov na bolesti, lekári predpíšejú lieky proti bolesti vo vyšších a dlhších časových obdobiach ako u mužov, podľa štúdie vykonanej Centra pre kontrolu chorôb. Na doplnenie problému sa ženy stali biologicky a psychologicky závislými od liekov na bolesti v kratších časových intervaloch a menších dávkach ako u mužov

Lieky proti bolesti môžu byť vstupnou drogou k závislosti od heroínu.

Štyria z piatich žien závislých od heroínu hovoria, že začali užívať lieky proti bolestiam na báze opiátov. Tento plynovod z ulice na ulici pomohol kŕmiť to, čo teraz nazýva úplnou “epidémiou” závislostí od narkotík – legálnych aj nezákonných. Všimnite si, že to neznamená, že každá žena, ktorá užíva svoj perkocet po pôrode alebo OxyContin po úraze, skončí heroínom, hovorí Goodhart. Ukazuje však potrebu väčšej ostražitosti a uvedomenia si súvislosti.

Nemôžete prestať len lieky proti bolesti.

Dokonca aj keď užívate lieky proti bolesti na predpis presne podľa pokynov, môžete stále na nich vyvinúť závislosť, čo znamená, že keď ich odísť – či už preto, že sa vám predpísal predpis alebo kvôli tomu, že ich chcete len zastaviť – môžete pocítiť abstinenčné účinky. “Na dolnom konci máte pocit, že máte chrípku s vyčerpaním, nevoľnosťou, bolesťou tela a dokonca horúčkou. Ale čím dlhšie ste lieky, tým silnejšia reakcia vášho tela bude, keď odídete, vrátane vracania, hnačky, nespavosti a extrémnej bolesti, dodáva. Namiesto toho, aby ste zastavili studený morčací kmeň, urobte plán so svojím lekárom, aby ste znižovali med.

Pozrite sa na lekára, ktorý sa špecializuje na dlhodobé liečenie bolesti.

Ak máte zdravotný problém, ktorý vedie k chronickej bolesti, stojí za to nájsť lekára, ktorý sa špecializuje na liečbu bolesti, a nie len spoliehať sa na praktického lekára. Ak nemôžete nájsť jednu vo vašej oblasti, uistite sa, že ste si položili veľa otázok o vašom liečebnom pláne a že ste sa cítili spokojní s odpoveďami svojho lekára skôr, ako prijmete predpis, dodáva.

Máte ďalšie možnosti na liečbu bolesti.

“V našich liečebných centrách používame široké spektrum možností, ktoré nie sú liekov, ktoré pomáhajú ženám riešiť bolesť bez vedľajších účinkov. “Čo je najlepšie pre tých, ktorí majú chronickú bolesť, je zapojiť sa do komplexného programu, ktorý zahŕňa psychiatrické, psychologické, lekárske, alternatívne liečby bolesti a duchovnú starostlivosť.” Veci ako meditácia, masáž, talk terapia, jóga, akupunktúra, fyzikálna terapia a cvičenie môžu všetci pomôcť znížiť vaše vnímanie bolesti a zároveň vám pomôcť riešiť zdroj bolesti. Môžete použiť tieto metódy samostatne alebo v spojení s liekmi a existuje niekoľko návykových liekov, ktoré možno použiť na zvládanie bolesti. A dodáva, nikdy nepodceňujte schopnosť mysle premeniť duševnú bolesť na fyzickú bolesť. “Nevyriešená alebo nerozpoznaná trauma, smútok a strata alebo iná emocionálna bolesť môže vyplynúť z fyzickej bolesti,” hovorí. “Preto je dôležité, aby pacienti s chronickou bolesťou mali psychiatrické hodnotenie, terapiu a zapojili sa do alternatívnych možností liečby.”

Poznajte svoje osobné rizikové faktory.

Neexistuje žiadny spôsob, ako predpovedať, kto zneužíva alebo sa stane závislou na liekoch proti bolestiam. Existujú však niektoré vlastnosti, ktoré môžu zvýšiť vaše riziko. “Keď sa bolesti zavedú do tela v mladom veku, keď sa mozog stále vyvíja, vystavuje im vyššie riziko vzniku potenciálnych porúch užívania látok alebo ak existuje rodinná anamnéza užívania látky, môže existovať genetická predispozícia na vývoj látky používajte poruchu, “.