BONDI BEACH, SYDNEY

Vydajte sa do mesta a stretnite sa s miestnymi obyvateľmi; jedzte s nimi, pite s nimi a nakupujte s nimi v tomto východnom predmestí Sydney. Prípadne sa k nim pridajte v oceáne a zúčastnite sa niektorých vodných športov, vďaka ktorým je Austrália taká známa.

bary

Nachádza sa na strane pláže, The Bucket List (Bondi Pavilion, 1 Queen Elizabeth Drive) je ideálnym miestom na ochladenie sa džbánom jablčného muštu alebo austrálskeho piva vareného vedľa taniera občerstvenia po dni strávenom na pláži. K dispozícii je veľké vonkajšie posedenie so sklenenými oknami smerujúcimi k baru; sú trvalo otvorené v lete, čo umožňuje slaný morský vánok fúkať cez zariadenie.

Bondi Hardware (39 Hall Street) tehlový a drevený interiér je vyvážený zelenou vegetáciou, ktorá sa objavuje v celom areáli, visí zo stropu, v nádobách na bare a je umiestnená okolo podlahy. Tmavé osvetlenie a priateľskí barmani vytvárajú príjemnú atmosféru pre návštevníkov, aby sa mohli tešiť z miešania koktailov s mrazeným podpisom. K dispozícii je aj jedlo, od občerstvenia, ako je soľ a korenie, až po väčšie jedlá.

Utorok večer v Bar 34 (34 Campbell Parade) priniesť otvorené mic noc na more. Čo sa zdá spočiatku ako malý bar, sa otvára tanečný parket na prízemí a dostatok vonkajšieho posedenia okolo veľkých drevených stolov s výhľadom na pláž Bondi. Hudobníci hrajú na jednej z dvoch etáp, buď v prízemí pre tanec patrónov, alebo v hlavnom bare, čo umožňuje živú hudbu filtrovať do ulice cez otvorené okná.

Vyberte si z mnohých druhov rumov v Rum Diaries, (288 Bondi Road), aby ste pridali svoj klasický mix alebo domový kokteil; výber zahŕňa historický sako z rumu, ktoré siaha až do 19. storočia. Sviečky v gothic držiaky osvetľujú tmavé drevo a červeno-murovaný interiér, s menu napísané kurzívou pre autentický pirátsky pocit. Vonkajšie posedenie je k dispozícii na ulici; K dispozícii je výber jedálenského stola a lavičky alebo útulnejšia pohovka a mäkký salónik.

reštaurácia

Čerstvo vyrobené cestoviny sa vytvárajú každé ráno v reštaurácii A Tavola (79 / 73-75 Hall Street), v kombinácii s novými prísadami každý deň, pričom sa menu neustále vyvíja, od čerstvých morských plodov až po špagetové mäso a pesto ravioli. Reštaurácia je postavená v klasickom talianskom štýle s lavicami cez centrum pre zmiešané stolovanie a menšie stoly okolo vonkajších hrán. V malom bare sa podáva osviežujúci Aperol spritz, ostré talianske biele vína a celoplošné červené.

Bar Mojos Tapas (32 Campbell Parade) podáva v Austrálii inšpirované a španielske tapas v zábavnom a uvoľnenom prostredí. Celá presklená predná časť ponúka výhľad na pláž s vnútrom zdobeným drevenými panelmi a plagátom; reštaurácia má druhú časť na zadnej strane pre viac pokojné stravovanie. Dezert bude ťažké odolávať s lepkavým dátumom puding pokrytý karamelovou omáčkou a jahodové fondue, čo je skvelé pre zdieľanie.

Sushi sa stalo populárnym v Austrálii so sushi pultmi a reštauráciami na každom rohu. Na posedenie pri sushi večeri v Bondi vyskúšajte japonskú reštauráciu SOY (3/38 Campbell Parade). Ponúkajú studené a teplé sushi, čerstvo vyrobené, keď si objednáte, rovnako ako iné japonské klasiky, ako je tempura, steaky wasabi a polievka miso. Výzdoba je moderná: Čiernobiele svietidlá na svetlých tehlových stenách s drevenými a oceľovými stolíkmi v štýle lavice.

Reštaurácia Bondi Icebergs (1 Notts Avenue) sa nachádza na skalách s výhľadom na juh Bondi a má svetlý a vzdušný interiér, ktorý je zaplavený modrou oceánom a čerstvým vetrom. Modré vankúše v rôznych odtieňoch zaberajú kabínu a lehátka, ktoré zabezpečujú farbu v inak obyčajnom, modernom interiéri. V ponuke je dobrá zmes morských plodov, mäsových a vegetariánskych jedál, spolu s výberom koktailov, kvalitných vín a piva.