Ako sa používa snus

Ak ste vo svete snusu noví, pravdepodobne budete trochu frustrovaní, keď počúvate všetky tie slová ako: tenký snus, porciovaný snus, voľný snus, biely snus alebo dokonca mini porcia snus a suchý snus, ale nebojte sa. Všetko vám podrobne vysvetlíme, aby ste vedeli, čo je pre vás najlepšie a v budúcnosti sa vôbec nestratíte.

Čo je Snus?

Ak snus vôbec nepoznáte, dovoľte mi, aby som vám ho veľmi krátko vysvetlil.

Snus je väčšinou vlhký práškový bezdymový tabakový výrobok, ktorý si ľudia dávajú pod hornú peru, držia si ho niekoľko minút (podľa toho, či ste začiatočník alebo nie), aby ste dostali príval nikotínu, aby nemuseli fajčiť a ničiť pľúca. To je oveľa zdravšia možnosť, ktorá vás až tak neovplyvní a rozhodne neovplyvní ani ostatných ľudí vo vašom okolí.

Takže snus je v podstate bezdymový tabakový výrobok, ktorý sa používa cez ústa. 

Bol vynájdený vo Švédsku, a preto je tam snus veľmi populárny. Švédsko má tiež najnižší počet rakoviny pľúc v EÚ. Len vravím.

Snus je populárny aj v Nórsku, USA a samozrejme vo Švajčiarsku. Používa sa v Číne, Rusku a ďalších krajinách, ale nie sú také populárne ako u nás.

Snus je v EÚ zakázaný predávať hlavne preto, že EÚ chráni miestnych výrobcov tabaku, ktorí predávajú cigarety. Takže v súčasnosti môžete získať snus len v krajinách uvedených vyššie.

Ale keď sa dostaneme hlbšie do sveta snusu, uvidíte, že existujú rôzne druhy snusu.

Voľný Snus

Toto je pravdepodobne najstarší druh snusu pochádzajúci zo 16. storočia, no oveľa populárnejší sa stal v 19. storočí.

Voľný snus sa od porciového snusu líši tým, že je jednoducho voľný. Keď otvoríte škatuľku, uvidíte, ako tam voľne sedí všetok snus. Môžete si ho teda chytiť koľko chcete a napchať si ho pod peru.

Plusy: Môžete získať toľko, koľko chcete. Bez obmedzenia porciou. Nikotínový kop môže byť dokonca rýchlejší. Okrem toho bude oveľa lepšie cítiť chuť.

Nevýhody: trochu si zašpiníte ruky a spodnú peru. Okrem toho ho musíte vypľuť, takže to nie je také pohodlné ako porciovaný snus, ktorý môžete jednoducho vybrať.

Porcovaný Snus

Portion Snus sa stal populárnym o niečo neskôr a teraz ho vo veľkej miere využívajú snusers v Európe.

Najlepšie na tom je, že dostanete 24 malých porcií snusu, ktoré si neskôr pohodlne vyberiete a dokonca vložíte pod veko snus boxu (väčšina boxov má dvojité veko) aj na pracovisku alebo v lietadle. To je pre mnohých ľudí oveľa pohodlnejšie.

Teraz je porciovaný snus najpopulárnejším snusom na svete a je ho obrovské množstvo. Všetky ostatné snus: slim snus, mini porcia snus, biely snus – je porciovaný snus.

Plusy: porcia snusu sa oveľa jednoduchšie používa, uchováva a likviduje. Môžete si ho ľahko vziať z plechovky na snus a možno dokonca uchovávať niekoľko rôznych snusov v jednej škatuľke, ako to robí mnoho používateľov snusu. Poznámka: Ak si na snuskingdom.ch zakúpite viac ako 6 plechoviek snusu, získate samostatnú bezplatnú chladnú kovovú plechovku na snus. Takže si môžete dať nejaký iný snus a ísť do práce, na párty, do mesta.

Nevýhody: porcie majú obmedzenú veľkosť, takže ak máte naozaj radi veľa snusu, možno budete musieť použiť viac vrecúšok naraz. Niektoré porcie snusu sú tiež dosť suché (najmä ak sa v názve snusu spomína suchý) a ak máte radi vlhký snus, môže byť pre vás lepšou voľbou voľný snus.

Mini Porcia Snus a Slim Snus

Mini Portion Snus a Slim Snus sú v podstate snus, ktoré sú balené v menších vreckách. 

Mini porcia: menšia celková veľkosť, viac štvorcových vrecúšok.

Slim snus: je rovnako dlhý ako normálny snus, ale je štíhlejší.

Tento druh snusu je určený pre ľudí, ktorí majú radi menšie vrecká pod perou a jednoducho veľké porcie sa cítia nepohodlne. Toto je riešenie pre vás, ak vás veľká porcia bolí alebo sa cítite úplne nepríjemne.

Výhody: oveľa menšie vrecko sedí oveľa pohodlnejšie pod perou. Veľká porcia skutočne nadvihne peru, takže tenkú porciu možno dokonca počuť, aby ste videli, či ju má človek. To nie je vtip, že veľa ľudí vo Švédsku alebo Nórsku má snus pod perou aj na obchodných stretnutiach, takže štíhla časť je tá, ktorú takmer nevidieť.

Zápory: menšia porcia – menšie množstvo nikotínu. Ak máte radi viac nikotínu, budete si musieť pod peru napchať oveľa viac. Je lepšie použiť vrecká bežnej veľkosti.

White Snus

Ak časť snusu predbehne voľný snus, je veľmi možné, že biely snus predbehne normálny snus. 

Biely snus je suchší a uvoľňuje nikotín oveľa pomalšie. Väčšina bieleho snusu je bielej farby, ale nie je to pravidlo.

Nikotínový kop prichádza neskôr a účinok je o niečo dlhší, takže v podstate ide o preferencie užívateľa.

Výhody: môžete ho používať dlhšie a kopnutie nie je také rýchle a silné ako pri originálnom porciovanom snusu.

Nevýhody: pomalší účinok nikotínu môže byť pre niektorých užívateľov neprijateľný.

Záver

Ak ste snus nikdy nepoužívali, dôrazne by som vám odporučil najskôr vyskúšať niekoľko rôznych druhov snusu, pretože zistíte, ktorý z nich je vo vašich ústach najlepší a ktorý zážitok je najpohodlnejší.

Možno sa zaradíte do starej školy Loose snusu, alebo možno štíhle porcie sú viac podľa vášho gusta.

Musím tiež spomenúť, že Snus má mnoho rôznych chutí: od citróna po kolu, takže je toho veľa, čo môžete vyskúšať a dúfame, že na svojej ceste k bezdymovému životu nájdete ten najlepší.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa Snus, dajte nám vedieť, urobíme maximum, aby sme vám pomohli