Aké sú výhody športovania

Už viete, že šport je prospešný pre vaše fyzické zdravie. Ale je tu viac dobrých správ. V posledných rokoch výskum tiež zistil, že účasť na športoch môže pozitívne ovplyvniť vaše duševné zdravie. Tu je návod.
Zlepšite náladu
1. Športové zlepšiť náladu

Chceš prasknúť šťastie a relax? Zapojte sa do fyzickej aktivity. Či už hráte šport, vycvičujete si v telocvični alebo sa naučíte rýchlo, fyzická aktivita spúšťa mozgové chemikálie, ktoré vám spôsobujú pocit šťastia a relaxácie. Špeciálne tímové športy poskytujú šancu na odpočinok a zapojenie sa do uspokojujúcej výzvy, ktorá zlepšuje vašu kondíciu. Poskytujú tiež sociálne výhody tým, že vám umožňujú spojiť sa so svojimi spoluhráčmi a priateľmi v rekreačnom prostredí.
sústredenie
2. Športové zlepšiť svoju koncentráciu

Pravidelná fyzická aktivita pomáha udržiavať kľúčové duševné zručnosti pri starnutí. To zahŕňa kritické myslenie, učenie a používanie dobrého úsudku. Výskum ukázal, že je mimoriadne užitočná kombinácia aeróbnych a posilňujúcich aktivít. Účasť na takejto činnosti tri až päťkrát týždenne po dobu najmenej 30 minút môže poskytnúť tieto výhody v oblasti duševného zdravia.
Znížiť stres
3. Športové znižujú stres a depresiu

Keď ste fyzicky aktívny, vaša myseľ je rozptýlená od denných stresorov. To vám môže pomôcť vyhnúť sa tomu, aby ste boli zaplaveni negatívnymi myšlienkami. Cvičenie znižuje hladinu stresových hormónov vo vašom tele. Súčasne stimuluje produkciu endorfínov. Jedná sa o prírodné nálady, ktoré dokážu udržať stres a depresiu v zátoke. Endorfíny dokonca môžu po ťažkom tréningu cítiť viac pohody a optimizmu. Odborníci súhlasia s tým, že na určenie vzťahu medzi športom a depresiou je potrebný kvalitnejší výskum.
spánok
4. Športové zlepšujú spánkové návyky

Šport a iné formy fyzickej aktivity zlepšujú kvalitu spánku. Robia to tým, že vám pomôžu uspieť rýchlejšie a prehĺbiť váš spánok. Spánok lepšie môže zlepšiť váš duševný výhľad na druhý deň, rovnako ako zlepšiť svoju náladu. Len dávajte pozor, aby ste sa do športu nedostali príliš neskoro v deň. Večerné praktiky v priebehu niekoľkých hodín pred spaním vás môžu nechať príliš energizované na spánok.
Zdravá váha
5. Šport vám pomôže udržiavať zdravú váhu

Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) odporúčajú športovú účasť ako zdravý spôsob udržania váhy. Jednotlivé športy, ako je beh, jazda na bicykli a vzpieranie, sú všetky mimoriadne účinné spôsoby spálenia kalórií a / alebo budovania svalov. Pobyt v odporúčanom hmotnostnom rozsahu znižuje pravdepodobnosť vzniku cukrovky, vysokého cholesterolu a hypertenzie.
Dôvera
6. Šport zvyšuje vaše sebavedomie

Pravidelné cvičenie, ktoré prichádza s hraním športu, môže zvýšiť vašu dôveru a zlepšiť vaše sebavedomie. Ako sa vaša sila, zručnosti a výdrž zvyšujú vďaka športovému športu, vaša vlastná image sa tiež zlepší. S obnovenou energiou a energiou, ktorá pochádza z fyzickej aktivity, je pravdepodobnejšie, že uspejete v úlohách mimo ihriska aj na ňom.
vodcovstva
7. Šport bol spojený s vodcovskými črtami

Tímové športy, ako sú futbal, baseball a basketbal, sú hniezdnym dôvodom pre vedúce postavenie. Štúdie vykonávané na vysokých školách odhaľujú vzťah medzi účasťou na športu a vedúcimi vlastnosťami. Z dôvodu možnosti trénovať, vyskúšať, vyhrať alebo stratiť spoločne, ľudia zainteresovaní do športu sú prirodzene viac ochotní prijímať “tímový prístup” na pracovisku av sociálnych situáciách. Tímová koncepcia vedie k silným vedúcim vlastnostiam v priebehu času.
Výhody pre deti
Výhody pre deti

Šport môže deťom prínosom mnohými rovnakými spôsobmi, ako sú dospelí. Najväčší rozdiel je v tom, že keď sa deti začnú zúčastňovať na športoch v mladom veku, sú oveľa pravdepodobnejšie, že zostanú aktívni, keď zostanú starší. Ten istý zdroj naznačuje, že účasť na tímovom športe zvyšuje akademickú výkonnosť a vedie k vyššej účasti na škole.