Potraviny, ktoré zvyšujú potenciu

Niektoré potraviny môžu zlepšiť sexuálne vzrušenie u mužov a žien. Afrodiziaká majú formu organických nápojov a potravín, ako aj liekov a chemikálií. Správny úrad pre potraviny a liečivá oficiálne neuznáva používanie afrodiziaku ako vedecky overený prostriedok na zvýšenie sexuálneho vzrušenia, ale mnohí ľudia stále používajú potraviny alebo lieky na zlepšenie sexuálnej výkonnosti. Predtým, než začnete akékoľvek zmeny stravy zvyšovať potenciu, poraďte sa s lekárom.

Jedlo

Špargľa, zeler, banány a iné potraviny majú pravdepodobne vlastnosti zlepšujúce účinok. Tieto potraviny, že rozširujú sexuálnu energiu, zlepšujú sexuálnu jazdu a výkon a vyvolávajú sexuálnu túžbu a vzrušenie. Tieto jedlá  sú tiež nízkokalorické, bohaté na živiny, ktoré pomáhajú zvyšovať energiu pre aktívne páry, ktoré chcú počítať kalórie.

Ženšenový čaj

ženšenový čaj je afrodiziakum, ktoré zvyšuje libido. Nápoj môže účinne liečiť erektilnú dysfunkciu a zvyšuje sexuálne vzrušenie. Zlúčeniny v ženšene nazývané ginsenosidy ovplyvňujú gonádové tkanivá, čím sa zvyšuje počet spermií. Čaj zvyšuje sexuálnu výkonnosť u mužov a žien a môže tiež zvýšiť váš metabolizmus. Chilli, kari a korenené jedlá sú metabolizmus-boostery podobné ženšenu. Tieto potraviny produkujú pot a rýchlejšie srdce, dve akcie, ktoré sa často vyskytujú počas sexuálnej aktivity.

Nevýhody

Vzhľadom na to, že afrodiziakum nie je regulovaný, buďte opatrní pri používaní potravín na zvýšenie potencie. Predpokladaný afrodiziakálne španielske mušky sú potenciálne nebezpečné pre vedľajšie účinky. Zlúčenina, vyrobená zo základných chrobákov, obsahuje aktívnu zložku kantharidínu. Cantharidín môže spôsobiť bolestivé predĺžené erekcie, dráždi močový mechúr alebo močovú rúru alebo viesť k smrti v prípade dlhodobého užívania. Táto chemikália môže tiež infikovať genitourinárny trakt a viesť k zjazveniu močového tkaniva.

lieky

Erektilné dysfunkčné lieky na predpis, ako je Viagra, sú syntetické afrodiziaká, ktoré sa používajú na zvýšenie potencie mužov. Lieky ako barbituráty, amfetamíny, kokaín, marihuana sa používajú aj ako afrodiziakum. Predpokladá sa, že tieto lieky, ktoré menia myseľ, môžu poskytnúť príjemné pocity alebo znížiť inhibície, ale môže nastať iný výsledok. Znížená sexuálna odpoveď a zvýšená chemická závislosť sú dva potenciálne negatívne vedľajšie účinky vyplývajúce z predĺženého užívania rekreačných drog. Používanie drog môže tiež zhoršiť úsudok, čím sa zhorší sexuálne napadnutie jednotlivca.